Muzeum Pana Tadeusza

Odwiedzając Wrocław, trzeba zajrzeć do Muzeum Pana Tadeusza

To niepowtarzalne miejsce przyciąga uwagę pięknymi wnętrzami i efektowną wystawą pełną unikalnych obiektów i pomysłowych multimediów.

Od dziesięcioleci miliony Polaków uczą się na pamięć fragmentów zaczynającego się od słów „Litwo, ojczyzno moja” eposu napisanego we Francji przez urodzonego na (dzisiejszej) Białorusi polskiego wieszcza narodowego. Jedyny istniejący rękopis tego poematu i całą jego historię, związane z nim i jego autorem przedmioty, obrazy, książki, filmy i ilustracje – można na własne oczy zobaczyć tylko w Muzeum Pana Tadeusza. Romantyczna wystawa o polskiej historii i polskiej duszy została tu połączona z nowoczesną opowieścią o bohaterach współczesności – Janie Nowaku Jeziorańskim i Władysławie Bartoszewskim.

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce interaktywnych spotkań z kulturą dla każdego. Korzystając z potencjału Kamienicy pod Złotym Słońcem znajdującej się w samym sercu Wrocławia, tworzy program wydarzeń dla wszystkich.

Rękopis epopei narodowej, jest pretekstem do wspólnego odkrywania tajemnic Polski szlacheckiej, poznawania współczesnych dziejów naszej ojczyzny, dyskusji o ważnych wartościach, działań twórczych, słuchania, poznawania, doświadczania, wzajemnej współpracy.
Na zajęcia edukacyjne Muzeum Pana Tadeusza zaprasza zarówno najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają edukację przedszkolną, jak i uczniów szkół podstawowych, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Z rodzinami spotykamy się na twórczych warsztatach muzealnych, na dorosłych i młodzież czekamy z wykładami, koncertami, spotkaniami kuratorskimi.
Jako muzeum dostępne tworzymy zróżnicowaną ofertę dla osób z niepełnosprawnościami, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Oferta edukacyjna Muzeum Pana Tadeusza

#muzealniaki – Muzeum nie tylko dla dużych!

Muzeum Pana Tadeusza jest inicjatorem akcji #muzealniaki, dzięki której chce pokazać, że na interakcję z kulturą nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta w muzeum czy w galerii sztuki może być ciekawa także dla rodziców z najmłodszymi dziećmi.

Wielu rodziców, planując weekendowe rozrywki, staje przed dylematem: czy dzieci w muzeum nie będą się nudzić? Czy przypadkiem nie zniszczą eksponatów lub nie zakłócą wizyty innym zwiedzającym? Czy z niemowlakiem można w ogóle przyjść do muzeum czy galerii sztuki? Czy znajdzie się tam miejsce, by dziecko przewinąć czy nakarmić? W końcu: czy trzeba się do takiej wizyty wcześniej przygotować? Celem akcji #muzealniaki jest udowodnienie, że wizyta w muzeum czy galerii sztuki może być dla rodziców z dziećmi niezwykle interesującą przygodą.

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza rodziców z dziećmi w każdym wieku, zarówno do zwiedzania indywidualnego ekspozycji, jak i na zajęcia rodzinne! Dla najmłodszych w wieku od 0 do 2 lat przewidziano cykl Brzdąc w muzeum a dla starszych Rodzinne poranki muzyczne i Sobotnie warsztaty rodzinne.

Więcej informacji o akcji #muzealniaki
Więcej informacji o ofercie Muzeum Pana Tadeusza dla rodzin z dziećmi

Venue Details
Photos
Venue Details
Venue Map

Enter your Google Map API from the Theme Settings panel.

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram