Biblioteka Multimedialna Biblio w Lublinie

Biblioteka Multimedialna Biblio została otwarta w czerwcu 2012 roku. Jest jedną z czterdziestu filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Na ponad pięciuset metrach kwadratowych czytelnicy mają możliwość skorzystania z nowoczesnego sprzętu komputerowego i elektronicznego (stanowisk komputerowych – w tym typu MAC, stanowisk odsłuchowych, stołu DJskiego, elektronicznych graffiti, stanowisk konsolowych) oraz różnorodnych, znacznych zbiorów.

Zbiory tej biblioteki liczą niemal 18 000 książek oraz ponad 11 000 pozycji multimedialnych (tak jak film, muzyka, czy gry). Wszystkie egzemplarze są wypożyczane w ramach systemu wolnego dostępu. Polega on na tym, że odwiedzający Biblio ma możliwość swobodnego dostępu do półek i może wypożyczyć do domu wszystkie zbiory znajdujące się w przestrzeni biblioteki. Biblioteka ta dysponuje także bogatym zasobem ponad 150 gier planszowych, które udostępniane są na miejscu.

W przestrzeni Biblio mieści się również sala konferencyjno – projekcyjno – galeryjna, w której organizowane są liczne warsztaty, pokazy filmowe, spotkania autorskie oraz wernisaże.

Oferta kulturalna Biblio jest kierowana do wszystkich grup wiekowych, a jej zróżnicowanie tematyczne pozwala każdemu z odbiorców znaleźć coś dla siebie.

Dodatkowo na terenie biblioteki usytuowany jest American Corner Lublin (punkt informacji o kulturze Stanów Zjednoczonych), dysponujący własnymi zbiorami w języku angielskim.

 

Venue Details
Photos
Venue Details
Venue Map

Enter your Google Map API from the Theme Settings panel.

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram